Zieleń prywatna


Nowoczesny ogród w Łodzi

Projekt ogrodu powstał w 2014 roku, realizacja z 2015 roku. Ogród Pani Jagody i Pana Grzegorza to jedno z tych miejsc z urokiem, które tworzą przede wszystkim gospodarze. Zgłaszając się do nas w celu zaprojektowania ogrodu starannie określili czego od nas oczekują i co będzie im niezbędne do osiągnięcia poczucia spełnienia. To perfekcjoniści w każdym calu…

więcej

Minimalistyczny ogród pod Łodzią.

Projekt zieleni z 2012 roku realizowany w terenie w etapach od 2013 roku i wciąż w toku J Dla optymalnego efektu i wygody właścicieli opracowaliśmy całościową koncepcję zagospodarowania ogrodu obejmującą komunikację pieszą, kołową oraz pozostałe funkcje (buforową z ogrodzeniem, reprezentacyjną, gospodarczą i rekreacyjną)…

więcej

Ogród łączący dwa style.

Projekt z 2015 roku, realizacja z lata 2016 roku.
Właścicielka ogrodu pod Lublinem, Pani Bogusia poprosiła nas o pomoc w opanowaniu przestrzeni terenu o dwóch funkcjach: prywatnej i związanej z budynkiem i parkingu przy firmie. Chodziło również o połączenie dwóch ulubionych stylów właścicielki; rustykalnego i nowoczesnego…

więcej

Modernistyczny ogród pod Łodzią

Duże zaufanie Inwestorów do naszej wiedzy, świadomość przestrzeni oraz otwartość na nietuzinkowe rozwiązania zaowocowały fantastyczną atmosferą na placu budowy i co za tym idzie satysfakcjonującym efektem finalnym.

więcej

Ogród klasyczny

Przebudowa ogrodu wykonywana według naszego projektu. Co ciekawe przebudowa realizowana jest etapowo; najpierw zmieniliśmy układ frontowy ogrodu (2014), stopniowo wchodząc w jego strefę rekreacyjną (2015).

więcej

Nowoczesny ogród pod lasem

Realizacja z 2015 roku do projektu pracowni Krajobraz Dodany. Projekt został uwarunkowany nowoczesną bryłą budynku i surowym charakterem betonu. Stąd proste formy rabat roślinnych, ale w połączeniu z dużą ilością traw ozdobnych oraz bylin o dekoracyjnym kwitnieniu daje odniesienie do otaczającego krajobrazu złożonego głównie monokultury sosny. Gdy tylko byliny i trawy nieco się rozrosną, ogród nabierze niezbędnej miękkości i lekkości.

więcej

„Kieszonkowy” ogród przydomowy w południowej części Łodzi

Ogród powstał na przełomie 2011 i 2012 roku. Ten niewielki ogródek jest dość niepozorny, ale kosztował nas sporo pracy i wysiłku i oczywiście serca! Zastaliśmy trudne warunki :/

  • nieprzepuszczalne, gliniaste podłoże (konieczna podbudowa o głębokości 40 cm pod trawę, drenaże odwadniające przy drzewach)
  • duży spadek terenu; (utworzenie wypoziomowanych placów)

więcej

Nowoczesny ogród w Radomsku

Ogród z 2014 roku, zatem dopiero zaczyna dojrzewać na oczach właścicieli, którzy są cierpliwi i dają mu trochę czasu ☺

Przestrzeń zaprojektowana dla czteroosobowej aktywnej rodziny, znalazło się miejsce dla boiska do koszykówki, plac zabaw dla dzieci oraz przestrzeń trawiasta z przenośnymi bramkami do piłki nożnej. Regularne kształty rabat roślinnych nawiązują do upodobań właścicieli do rozwiązań minimalistycznych. Ponadto ze względu na zamiłowanie Właścicielki do klimatu nadmorskiego oraz bieli, zaprojektowaliśmy krzewy o spatynowanych szarawych liściach, powiewające na wietrze trawy ozdobne i rośliny kwitnące na biało.

więcej

Ogród ze starodrzewiem w Łodzi

Przestrzeń ogrodu powstała z połączenia dwóch działek: w jednej części usytuowano dom z garażem oraz budynek gospodarczy. Podjazd został wykonany z kostki granitowej. Aby uniknąć nadmiaru powierzchni kamiennej, zdecydowano się na trawiasty parking dla gości wzmocniony geokratą. Resztę przestrzeni zajmuje ogród, gospodarze mogą podziwiać go z schowanego pośród drzew okrągłego tarasu.

więcej

Ogród z lasem wierzbowym i własnym zejściem do rzeki

Ogród z 2014 roku. Wyzwanie projektowe ze względu na zastany malowniczy krajobraz. Jak zaprojektować taki teren aby spełniał oczekiwania Właścicieli nie niszcząc jego pierwotnego uroku?

więcej

Parkowy ogród pod Łodzią

Ogród o powierzchni 8800 m2 położony pod Łodzią na terenie malowniczego Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich. Projekt powstał na przełomie 2011 i 2012 roku. Pierwszy etap realizacji zakładał wykonanie żywopłotów grabowych, zaprojektowanej przez nas komunikacji w postaci podjazdów i tarasów z kostki granitowej w 2013 roku. Równocześnie przygotowany został fundament pod basen kąpielowy, oraz ozdobny zbiornik wodny.

więcej

Tarasowy ogród pod Łodzią

Ciekawy ogród z 2013 roku położony na skarpie. Zastaliśmy układ czterech trawiastych tarasów z dość stromymi spadkami. Ogród bardzo mocno nasłoneczniony, znaleźliśmy więc poligon do wyeksponowania spektakularnego wybarwienia krzewów i drzew ozdobnych z liści, efektownych jesiennych przebarwień liści.

więcej