Ogród z liniami prostymi w Łodzi


    Projekt ogrodu powstał w 2014 roku, realizacja z 2015 roku. Ogród Pani Jagody i Pana Grzegorza to jedno z tych miejsc z urokiem, które tworzą przede wszystkim gospodarze. Zgłaszając się do nas w celu zaprojektowania ogrodu starannie określili czego od nas oczekują i co będzie im niezbędne do osiągnięcia poczucia spełnienia. To perfekcjoniści w każdym calu. Postanowili wprowadzić się do domu gdy będzie absolutnie gotowy z każdym najdrobniejszym jego elementem, a rośliny w ogrodzie podrosną. Powstał zatem szczegółowy projekt ogrodu, który umożliwił Panu Grześkowi samodzielną jego realizację. Powstały rabaty roślinne o prostych kształtach, wkomponowaliśmy w nie istniejące sosny i brzozy. Ciemniejsze zakamarki rozjaśniliśmy kwitnącymi na biało krzewami oraz krzewinkami o jasnych liściach. Natomiast w miejscach słonecznych zaplanowane zostały kwitnące trawy ozdobne oraz juki, które pięknie zakwitają latem.

    Ogromnie cieszy nas fakt, że jesteśmy w kontakcie z Panem Grześkiem, „trzymamy rękę na pulsie”, poproszeni o „audyt” ogrodu doradzaliśmy, zmienialiśmy, zapobiegliśmy kilku małym katastrofom, dzięki którym ogród wygląda lepiej, a pomysły z naszego projektu mają swój sens i uzasadnienie.

    Decydując się na samodzielną realizację, warto pamiętać o nadzorze projektanta, który dopilnuje zamówienia właściwych gatunków, odmian oraz odpowiedniej jakości roślin i materiałów, które mogą mieć kluczowy wpływ na ostateczny wygląd ogrodu. Wiosną 2017 roku zajmiemy się pielęgnacją ogrodu tak aby zagęścić krzewy, nadać im właściwe formy i pokroje oraz przygotować do nowego sezonu. Ponadto w 2017 roku stanie zaplanowany oryginalny pawilon ogrodowy o prostej aluminiowo-stalowej konstrukcji, który będzie ważnym elementem ogrodu.