Ogród origami w Warszawie


    Ogród z końca 2019 roku. To nasz najmniejszy jak dotąd ogród, ale położony w malowniczym sąsiedztwie parku szczęśliwickiego w Warszawie. Inspiracją do koncepcji były ptaki origami lampy firmy Majs, które powtarzają się w różnych pomieszczeniach wnętrza domu. Dzięki zastosowaniu  podobnych kształtów na bardzo wąskich ścieżkach (1,30 m i 2,50 m), udało się uzyskać wrażenie głębi, tajemniczości i zabawy perspektywą.

    Bardzo ważnym miejscem w ogrodzie jest niewielkie patio, wokół którego zorganizowana jest przestrzeń wnętrz, na trzech poziomach. Stąd pomysł na urozmaicenie rzeźby terenu zapewnienie trzech różnych widoków w zależności od miejsca w domu.

    Drugim etapem było zagospodarowanie obszernego tarasu zlokalizowanego na II piętrze budynku z widokiem na park. Główną naszą intencją było jego „niezepsucie”, zapewnienie intymności użytkownikom i sprawienie wrażenia przytulności. Zagospodarowanie tarasu nie jest jeszcze skończone, duże elementy roślinne i pozostałe dekoracje jeszcze przed nami.