Ogród łączący dwa style


Projekt z 2015 roku, realizacja z lata 2016 roku.

Właścicielka ogrodu pod Lublinem, Pani Bogusia poprosiła nas o pomoc w opanowaniu przestrzeni terenu o dwóch funkcjach: prywatnej i związanej z budynkiem i parkingu przy firmie. Chodziło również o połączenie dwóch ulubionych stylów właścicielki; rustykalnego i nowoczesnego. Istniejąca już na elewacji domu postarzana cegła znalazła swoją kontynuację w części murków ogrodowych, w altanie grillowej czy ścianie ogrodowego prysznica. Nawierzchnia na głównym podjeździe i przy budynku mieszkalnym została zaprojektowana w tej samej tonacji kolorystycznej. Elementem nawiązującym do tego stylu są też frontowe glazurowane donice obsadzone białymi sezonowymi kwiatami (na zdjęciu wersja letnia: surfinie).

Styl nowoczesny związany z uporządkowanym charakterem Pani Bogusi tworzą: proste linie rabat roślinnych i ścieżek, białe murki (tak jak biały budynek firmy), białe kuliste lampy i bielona pergola. Wszystkie te elementy wprowadzają wizualną czystość i lekkość do ogrodu. Nie mogło również zabraknąć lubianych przez Panią Bogusię elementów betonowych w postaci płyt i donic w rekreacyjnej części ogrodu. W przyszłości powstanie również bielone drewniane zadaszenie tarasu wypoczynkowego. Na dopracowanie czeka jeszcze altana grillowa oraz część z planowanym warzywnikiem, ale to już na spokojnie w nadchodzącym sezonie 2017 roku.

Zaprojektowaliśmy również łączące dwa style frontowe ogrodowe ogrodzenie. Wraz z właścicielami ogrodu cierpliwie czekamy na rozrośnięcie się roślin, przede wszystkim obwódek i żywopłotów oddzielających ogród od nieciekawych budynków sąsiadów. Docelowo żywopłoty będą miały formę strzyżoną i będą zimozieloną ramą dla ogrodu. Bardzo nam miło było usłyszeć od Pani Bogusi, że efekt finalny przeszedł jej najśmielsze oczekiwania J Gdy rośliny podrosną, staną się oazą spokoju i relaksu. Na pewno będziemy sukcesywnie zamieszczać zdjęcia oddające te zmiany.