Kieszonkowy ogród…


„Kieszonkowy” ogród przydomowy w południowej części Łodzi, który powstał na przełomie 2011 i 2012 roku. Ten niewielki ogródek jest dość niepozorny, ale kosztował nas sporo pracy i wysiłku i oczywiście serca!

Zobacz program „Maja w ogrodzie” – kliknij

Zastaliśmy trudne warunki:

  • nieprzepuszczalne, gliniaste podłoże (konieczna podbudowa o głębokości 40 cm pod trawę, drenaże odwadniające przy drzewach)
  • duży spadek terenu; (utworzenie wypoziomowanych placów)

Wyzwaniem było dla nas zorganizowanie tej niewielkiej przestrzeni pod kątem oczekiwań Inwestora.

1. Rozładowanie energii gromadki dzieci w dzień (czworo dzieci w wieku od 2 do 13 lat).

z niezależnym wyjściem z salonu: dużą trampoliną + wieżą , odporna nawierzchnia ze sztucznej trawy na warstwie 40 cm złożonej podbudowy z matą elastyczną)

2. Spokojne wieczory w tygodniu dla dorosłych i bogate życie towarzyskie w weekendy.

Taras ok 20 m2 z zadaszeniem ze szklanym transparentnym dachem (doświetlenie salonu), elektronicznie sterowanym radiowo oświetleniem, muzyką, markizą i roletą, kanapami i placykiem grillowym. Dodatkowo strefa leniuchowania: placyk z zadaszoną leżanką

3. Miejsce do przechowywania sprzętów ogrodowych (grill/donice/rowery/poduchy)

z zaprojektowanym i zbudowanym przez nas domkiem, pojemnikami na śmietniki i pergolami na pnączami.

4. Jak najmniej pracy w ogrodzie

Sztuczna trawa, włóknina przeciwko przerastaniu chwastów, zamiast typowej ściółki duże otoczaki umożliwiające sprzątanie liści odkurzaczem ogrodowym.

5. Ogród z głównym akcentem ulubionej przez Gospodarzy czerwieni: w tym roślin o takim zabarwieniu liści, czerwonych owocach, przebarwiające się na czerwono, owocujące na czerwono.

Realizacja jako C.O. TRACZ.

 ——————–

Przed

Po