Minimalistyczny ogród pod Łodzią


    Projekt zieleni z 2012 roku realizowany w terenie w etapach od 2013 roku i wciąż w toku J Dla optymalnego efektu i wygody właścicieli opracowaliśmy całościową koncepcję zagospodarowania ogrodu obejmującą komunikację pieszą, kołową oraz pozostałe funkcje (buforową z ogrodzeniem, reprezentacyjną, gospodarczą i rekreacyjną).

     

    Dość mocno wydłużona działka została podzielona na powtarzalne na całym terenie moduły. Dzięki temu teren nabrał lepszych proporcji. Oszczędny w formie styl architektury znalazł swoją kontynuację w doborze gatunkowym roślin. Trzon drzew tworzą nawiązujące do rosnących w tylnej części działki brzozy w odmianie Doorenbos oraz mające w przyszłości dawać kojący cień platany klonolistne. Niższe piętro stanowią rośliny zimozielone: formowane w kule bukszpany, sosny i jałowce uzupełnione hortensjami bukietowymi i rożnymi gatunkami traw ozdobnych. Te ostatnie obsadzone w kamiennych rabatach dają kojący efekt podczas porannych ćwiczeń jogi właścicielki ogrodu. Pozostawione rozległe powierzchnie trawiaste zapewniają możliwość rozładowania energii dwóm najmłodszym członkom tej usportowionej rodziny. W końcowej części działki zlokalizowane jest również wielofunkcyjne boisko sportowe. Drewniana wieża ze zjeżdżalnią i huśtawką to dla nich jedynie część placu zabaw wśród brzóz i traw.

    Jak zapewniają właściciele ogrodu; ogromnie cieszy ich przestrzeń i obserwacja procesu wzrostu roślin. Jesteśmy przekonani, że złapali bakcyla i ostatni etap realizacji leśnej części ogrodu oraz warzywnika zapewni im kolejną porcję endorfin.