Modernistyczny ogród…


  Ogród z 2013 rok prezentowany w 595 odcinku programu Maja w ogrodzie (do obejrzenia TUTAJ).

  Duże zaufanie Inwestorów do naszej wiedzy, świadomość przestrzeni oraz otwartość na nietuzinkowe rozwiązania zaowocowały fantastyczną atmosferą na placu budowy i co za tym idzie satysfakcjonującym efektem finalnym.

  Strefa frontowa wprowadza w charakter ogrodu i podkreśla temperament Właścicielki. Nieodłącznym elementem tej części ogrodu jest rzeźba golfisty oraz białe lampy kule z kulami bukszpanowymi posadzonymi wzdłuż „ścieżki Alicji w krainie czarów”. Docelowo kule bukszpanów zrosną się, a całość będziemy kształtować w falujące niejednorodne płaszczyzny. Wiosną pośród kul bukszpanowych wyrastają fioletowe i białe główki czosnków oraz białe naparstnice, które w pełnym rozkwicie osiągają wysokość ponad dwóch metrów!

  Istniejące spadki terenu okazały się być podstawą koncepcji zagospodarowania ogrodu. W jednym z narożników działki „wgryźliśmy się” w grunt na głębokość 1,5 m dzięki czemu zlokalizowany w tym miejscu sporych rozmiarów domek ogrodnika nie góruje nad ogrodem. Tylna część ogrodu została wypoziomowana za pomocą wznoszących się i opadających murków oporowych, na których utworzyliśmy górne piętro z rabatami roślinnymi. Dzięki temu zabiegowi ogród nabrał bardziej trójwymiarowego charakteru. Na tle murków ciekawie wyglądają zimozielone niskie żywopłoty podsadzone obficie kwitnącą kocimiętką.

  Właściciele to czteroosobowa rodzina, w tym dwoje małych mieszkańców i bardzo zależało nam na tym aby dużo czasu dzieci spędzały na powietrzu. Stąd wkomponowana w ogród górka ze zjeżdżalnią, która zimą wykorzystywana jest jako górka saneczkowa z której jak się okazuje korzystają nie tylko najmłodsi! Dzieci mogą też do woli hasać na placu zabaw, którego nawierzchnia została wykonana z miękkiego i elastycznego tartanu w kolorze zielonym zaś plac zabaw wpisuje się w otoczenie dzięki pomalowaniu drewna na biały kolor. Królestwo rodziców to tarasy: „salon ogrodowy” z wygodnymi kanapami i dywanem ogrodowym, taras jadalniany i zacieniony taras boczny.

  Ogród służy zatem rozmaitemu wypoczynkowi całej rodziny.