Nowoczesny ogród w Radomsku


Przed

Po

Ogród z 2014 roku, zatem dopiero zaczyna dojrzewać na oczach właścicieli, którzy są cierpliwi i dają mu trochę czasu ☺

 

Przestrzeń zaprojektowana dla czteroosobowej aktywnej rodziny, znalazło się miejsce dla boiska do koszykówki, plac zabaw dla dzieci oraz przestrzeń trawiasta z przenośnymi bramkami do piłki nożnej. Regularne kształty rabat roślinnych nawiązują do upodobań właścicieli do rozwiązań minimalistycznych. Ponadto ze względu na zamiłowanie Właścicielki do klimatu nadmorskiego oraz bieli, zaprojektowaliśmy krzewy o spatynowanych szarawych liściach, powiewające na wietrze trawy ozdobne i rośliny kwitnące na biało.

Zaprojektowany przez nas podjazd został wykonany z kostek w dwóch odcieniach szarości, duże antracytowe betonowe płyty zostały powtórzone w ogrodzie. Wypełnienie rabat roślinnych grysem kamiennym w dwóch szarości kolorystycznie nawiązuje do podjazdu i ścieżek wizualnie wprowadzając porządek. Część gospodarcza w postaci domku ogrodnika oraz drewutnia zostały pomalowane na biało, podobnie plac zabaw.

W pobliżu tarasu, w osłoniętym i nasłonecznionym miejscu przygotowany został placyk, na którym latem będzie stał niewielki basen ogrodowy, a jego powierzchnia ze względów praktycznych i estetycznych została wyłożona sztuczną trawą.